VÝSLEDKY VÝSTAV

Pokud jste se zúčastnili jakékoliv výstavy v ČR i ve Světě, zašlete nám prosím kompletní výsledky. Rádi je zde uveřejníme. redakcekast@email.cz

VÝSLEDKY 2017

KLUBOVÁ VÝSTAVA 13.5.2017

Dne 13. května 2017 se uskutečnila v prostorách teplického hotelu Panorama klubová výstava psů našeho Klubu amerických stafordšírských teriéru. Celkem bylo přihlášeno 96 jedinců z České i Slovenské republiky. A až na jednu, byly zastoupeny všechny třídy. Ceny pro umístěné darovala firma Natural Platinum. Pozvání posoudit všechny jedince a vybrat nejlepší z nejlepších přijala paní rozhodčí Larisa Ivanova až z dalekého Ruska. Jsme velice rádi, že naše pozvání přijala. A celkově si vážíme přijetí našich pozvání od rozhodčích nejen zvučných jmen, ale i výborných kvalit. Hodláme v tom pokračovat i do budoucna. Tito rozhodčí mají nelehký úkol – nesoudit pouze kvality jednotlivých zvířat, ale i kvalitu celé výstavy, která se odvíjí také od chovatelů, majitelů a handlerů. Záleží na přístupu těchto osob. Stále více lidí zapomíná, že klubová výstava má být oslavou plemene, které všichni bezmezně milujeme. Vždyť nám všem jde o jednu věc – udržet plemeno AST ve svých kvalitách a podržet do budoucna. Máme si navzájem ukázat, co jsme dokázali, kam vede naše práce. Podělit se o to s ostatními. Ať už jde o naše odchovy, kdy se nám konečně podařilo to, po čem jsme toužili nebo o přípravu jedince na výstavu, kdy je patrné, že i pes umí být profesionál. Nebo také, co jsme dokázali zlepšit ve svém handlerském umění. Na tomto bychom měli zapracovat, aby Česká republika nebyla ostrůvkem v Evropě, kde se AST od standardu liší jako Superb od Favorita, protože jsme málo soudní k tomu, co máme rádi. Kde veškerá příprava psa na výstavu spočívá v tom, že se mu nasadí výstavní vodítko a vezme se do kruhu. Stejně tak i příprava handlera, který utváří celkový dojem. Každý jednou začínal a při troše píle a úsilí se dá ledacos naučit, i přes to, že to může déle trvat, ale převléct si džíny, zpocené tričko nebo utřít zablácené boty zabere chvilku. Jak už bylo zmíněno, klubová výstava je o tom se potkat se, poradit si, zeptat se. Nebojte se zeptat svých chovatelů nebo jiných handlerů, co to berou vážně – jak na to. Na výstavě v kruhu se objevili, to nám věřte, jen jich bylo málo. Přejme si do budoucna, abychom se na výstavách scházeli v přátelství a pohodě jako doposud. Abychom se dokázali radovat z jedinců prezentujících se v kruhu, abychom byli hrdí na to, co jsme dokázali. Ale aby tato radost a hrdost byla upřímná a nebyla cítit penězi a ziskem.

VÝSLEDKY VÝSTAVY

3. 1. 2015: X Hanácká  národní výstava                                                                                                      Výsledky zde